I tillegg til pengepremien får vinneren også rådgivning og hjelp til å ta idéen videre ut i markedet. Idéprisen er et årlig initiativ fra Inven2 som jobber med innovasjon blant forskere ved UiO og i Helse Sør-Øst. Prisen skal gå til de mest innovative. Målet er å utvikle mer forskning til samfunnsnyttige produkter og tjenester.
– Med Idéprisen ønsker vi å få forskere til å tenke over hvilken praktisk nytte forskning deres har og formulere konkrete innovasjonsplaner som Inven2 kan bistå med å realisere, sier Jens Halvard Grønlien, visepresident for innovasjon i Inven2 i en pressemelding.
Idéprisen er på 250.000 kroner. I tillegg deles det ut to premier på 25.000 kroner. Søknadsfristen er 5. mai. En fagjury velger ut de tre mest innovative ideene. Prisen er åpen for alle ansatte ved Universitetet i Oslo og alle helseforetakene i Helse Sør-Øst innen alle faggrener.
Vinneren vil bli annonsert på Inven2s årlige Innovasjonsdag, i år 30. mai.